Věcným chybám se nevyhnete. Většinu z nich lze ale pečlivou kontrolou odstranit

Dokonalý text neexistuje. I když svůj text podrobíte třeba čtyřfázové kontrole, jak je to zvykem v kvalitníchch redakcích, garanci bezchybnosti jen sotva obdržíte. To pochopitelně neznamná, že opakovaná věcná, jazyková a typografická kontrola nemá smysl. Právě naopak! Právě proto by neměla být podceňována. Jen je třeba mít na mysli její účel: Chyby eliminovat.

» Související článek: Korektura češtiny. Jsou možné opravy chyb bez chyb? Mějte rozumná očekávání

Ano, při spaní bychom se bez brýlí určitě obešli…

K odstranění obsahových nedostatků je nezbytná pečlivá formální kontrola a dostatečné všeobecné vzdělání. Formální chyby (špatné popisky u obrázků, špatné nadpisy, nesourodý obsah apod.) i faktografické chyby (chybné údaje) mohou být nepříjemnou komplikací. Minimalizaci rizik v tomto případě zajistí editor.

Takhle to dopadá, když vám brigádníci naplní databázi s důrazem na objem, nikoli na obsah, a pak už to po nich nikdo nezkontroluje.

Editor je redakční pozice (z latinského editio – vydání díla). Je to koncepční pracovník, který upravuje do konečné podoby články, časopis, knih, sborník, film nebo jiné dílo. Editor kontroluje účelnost jednotlivých informací pro vyprávění celého příběhu a odpovídá za finální podobu díla. Editor je tedy redaktorem odpovědným za výslednou podobu vašeho textu, filmu či jiného díla. Je to – v nadsázce řečeno – porodní bába vašeho textu, knihy, brožury, letáku, vizitky, filmu nebo jiného díla, které hodláte prezentovat před veřejností.

Kdo by to byl řekl, že Taťána Míková pracuje v televizi už od svých devíti let…

Redakční editor by měl být v ideálním případě schopen odhalit většinu formálních chyb v dokumentu a zároveň i chybné faktografické údaje. Když to nejde jinak, musí být na formální i obsahovou korekturu dva různí lidé.

Jakou vyhlášku mělo ministerstvo na mysli, se nám zjistit nepodařilo…
Rovněž tak netušíme, kdo byl citován ve výše uvedené oficiální zprávě ministerstva.

Pokud chcete, aby někdo podobně pečlivě po obsahové stránce zkontroloval a opravil váš rukopis, počítačový text nebo připravovanou publikaci (tištěnou či elektronickou, najdětě si zkušeného a pečlivého editora.

Vznik a zveřejnění některých věcných chyb se rozum skoro vzpírá přijmout… Tato úřední zpráva opravdu není z roku 1939, ale z roku 2008.
Zřejmě největší úspěch genetiky: ŠPALDOVÉ sušenky bez obsahu PŠENICE! Jsou předvojem kuřecích řízků bez obsahu masa.
Chlapec letěl fakt hodně rychle. Tak rychle, že překonal i fyzikální zákony…
Kouzlo nechtěného: Omezení pití alkoholu platí, dokud nebude odvolána vláda.