Restaurování fotografií

Libovolné staré fotografie si můžete nechat zarámovat a použít jako atraktivní dekoraci bytu nebo kanceláře. Ze starých fotografií vašich předků dokážeme udělat vkusný obrazový rodokmen.

Možná také máte historické fotografie, které chcete publikovat. Skvělé! Velké množství starých fotografií je ale poškrábáno, polámáno nebo jinak poničeno. Byli jsme úplně první, kdo se před více než deseti lety začal specializovat na komerční digitální restaurování starých fotografií pro malé i zcela drobné klienty. Máte i vy ve svém vlastnictví nějaké staré fotografie, které kvůli svému poškození zahálejí? Rádi vám je digitálně zrestaurujeme.

Elektronické restaurování potrhaných, poškrábaných, vybledlých či jinak poškozených fotografií

Restaurování nebo restaurátorství (z franc. restaurer, tj. česky doslova obnovit) znamená záchranu a odborné opravování uměleckých děl a starožitností. Elektrocniké restaurování fotografie tedy znamená naskenování a digitální rekonstrukci staré fotografie do takového stavu, který obnoví její zašlou krásu a slávu.

Zrestaurované fotografie lze vytisknout kvalitním tiskem na kvalitní papír, takže vypadají lépe, než původní originál. Můžete z nich mít hezký dárek, pro své blízké, můžete si ji dát za rámeček, můžete ji zařadit do své sbírky…

Poškozené fotografie stojí za to nechat zrestaurovat

Vlastníte fotografie svých předků, jimiž byste rádi vyzdobili svůj pokoj nebo pracovnu – nebýt jejich značného poškození? Připravujete do tisku odbornou studii a výběr obrazových příloh vám komplikuje špatná ostrost, škrábance, fleky či trhliny na dobových fotografiích? Zdevastoval fotografie vašich dětí pes nebo jiná pohroma? Nezoufejte a zkuste využít naší specializované grafické služby. Nechte si od nás své poškozené fotografie elektronicky restaurovat. Vedle původní poškozené fotografie vám vytvoříme vysoce kvalitní reprodukci, zbavenou většiny defektů.

Za digitální restaurování a s ním spojené retušování fotografií považujeme veškeré opravy a úpravy elektronické kopie vašeho originálu, které se týkají odstranění škrábanců, otisků prstů, opravu vybledlých, flekatých či utržených částí fotografie. V rámci retušování jsme schopni dle požadavku klienta provádět i nutné korekce týkající se celkové technické kvality, tedy odstranění barevných nádechů, korekce světlosti či kontrastu, převod na černobílé, sépiové či jinak barevně laděné fotografie (včetně kolorování).

I v digitálním věku 21. století zůstává retušování fotografií ruční prací. S pomocí našich zkušených spolupracovníků a jejich špičkových počítačových nástrojů však můžete získat jedinečných materiál vhodný pro privátní rodinnou archivaci nebo jakékoliv veřejné publikování.

V případě zájmu o digitální restaurování fotografií, nám zašlete náhled či kopii některé z fotografií, o jejichž opravu máte zájem. Jakmile nám e-mailem pošlete naskenovanou kopii své fotografie nebo její náhled, zašleme vám cenovou kalkulaci. Pokud vám bude cenová kalkulace vyhovovat, domluvíme s vámi další postup.