Zajišťujeme individuální výzkumné, redakční a konzultační služby ● Poctivě a promyšleně pro vás namixujeme ty nejlepší nápady z minulosti i současnosti ● Založeno 2001

Všechna práva vyhrazena / All rights reserved  
© ResearchWriter.cz / 2001–2023

Rešerše Psaní Editace Publikování Propagace Edukace


Kontaktujte nás nezávazně
pro další informace

Telefonicky na čísle

+420 777 865 264 (neboli 777 VOLÁNÍ)

nebo pohodlně e-mailem. Můžete také využít náš jednoduchý on-line formulář.

Rešerše a redakční služby pro vás!

ResearchWriter.cz Rešerše a psaní Rešerše a psaní Rešerše a psaní Rešerše a psaní Copywriting abcRedakce.cz

Restaurování fotografií

Máte doma staré fotografie svých předků? Rádi byste si z nich udělali rodinné album, genealogický strom nebo si hezkou starou fotografii zapaspartovali? Jenže ouha! Fotografie je vybledlá, roztržená, polámaná nebo dokonce kus chybí. Nezoufejte! Od roku 2001 jsme zachránili život už stovkám takových poškozených fotografií. Snímky naskenujeme a opravíte je v počítači. Získáte opravenou digitální kopii a navíc i elektronickou zálohu pro pozdější použití.

Opravy poškozených fotografií

Vracíme život a krásu starým, zašlým a poškozeným fotografiím. Nechte si i vy opravit svou starou rodinnou památku. Podobenku svých dětí, rodičů, prarodičů či jiných příbuzných. Restaurovaná fotografie může být vhodným dárkem, kterým obdarujete své blízké. Vaše staré rodinné snímky se možná už desetiletí povalují v krabicích. Když je nyní zrestaurujeme, staré vzpomínky můžete v reprezentativní podobě darovat rodičům i prarodičům. A jistě potěší i vás.

Zajišťujeme rovněž digitální čištění a restaurování fotografií pro vědecké instituce, archivy a nezávislé badatele. K čemu je totiž torzo vzácné fotografie, když ho účelně nelze nikde publikovat. Ztemnělá, vyšisovaná či potrhaná fotografie pozbývá svůj edukativní charakter a zbytečně se na ni práší v archivu. Poškozené fotografie by se možná daly zveřejnit na výstavě, publikovat na internetu či v hezké knize. Svěřte nám je a my opravíme vše, co půjde. Staré fotky mohou získat novou vzdělávací hodnotu.

Restaurování fotografií – Jak to probíhá

Základem naší práce je kvalitní naskenování původního papírového originálu v tiskové kvalitě. Veškeré další práce probíhají už na digitální reprodukci původní fotografie.

Používáme několik různých softwarových nástrojů. Populární Adobe Photoshop je jedním z nich, ale rozhodně není jediným. Pomáhá nám také znalost starých fotografických technik a několikaletá zkušenost s opravami starých fotografií.

Jakákoli úprava staré fotografie je zásahem do původní koncepce světla, stínu, tvrdosti a celkového charakteru fotografie. Snažíme se proto najít vhodný kompromis mezi dokonalým retušováním a dobovým charakterem restaurované fotografie. Naším cílem je v rozumné opravit starý snímek, nikoli vytvořit dokonale čistou fotografii. Odstraňujeme to, co ruší, nikoli, co je přirozeně staré a dodává fotografii neopakovatelný charakter. Klient od nás vždy dostane několik verzí a sám si vybere, která mu nejvíce vyhovuje.

Nechte svým starým fotografiím vrátit
jejich původní jedinečný příběh.

Související služby

›› Redigování, editace a copy editing

›› Jazyková korektura češtiny

›› Technické korektury a ověřování informací

›› Formální úprava školní či odborné práce

›› Reprografické práce

›› Restaurování fotografií


Související reference

›› Naše výzkumy a doporučení

›› Ukázky námi restaurovaných fotografií


ÚvodÚpravy dokumentů › Opravy fotografií