Zajišťujeme individuální výzkumné, redakční a konzultační služby ● Poctivě a promyšleně pro vás namixujeme ty nejlepší nápady z minulosti i současnosti ● Založeno 2001

Všechna práva vyhrazena / All rights reserved  
© ResearchWriter.cz / 2001–2023

Rešerše Psaní Editace Publikování Propagace Edukace


Kontaktujte nás nezávazně
pro další informace

Telefonicky na čísle

+420 777 865 264 (neboli 777 VOLÁNÍ)

nebo pohodlně e-mailem. Můžete také využít náš jednoduchý on-line formulář.

Rešerše a redakční služby pro vás!

ResearchWriter.cz Rešerše a psaní Rešerše a psaní Rešerše a psaní Rešerše a psaní Copywriting abcRedakce.cz

Virtuální prohlídky a vycházky v terénu

Přes dvacet let se věnujeme historickému bádání. Během té doby jsme nasbírali velké množství unikátních faktografických údajů i hlubokých osobních příběhů. Rádi vás přesvědčíme o tom, že dějiny jsou atraktivní studnicí příběhů i poučení. Historii neprezentujeme jako suchý výčet dat a událostí. Minulost je pro nás sbírkou příkladů dobré i špatné praxe. Tím se historické události stávají jedním z nástrojů k rozvoji kritického myšlení, samostatného rozhodování a schopnosti vidět i současné události v delším časovém horizontu.

Chcete spojit návštěvy historické lokality s hlubokým osobním zážitkem? Pro vybraná místa nabízíme poutavý odborný výklad. Všechny nabízené trasy lze zároveň zajistit ve formě virtuální prohlídky nebo ve formě mobilní přednášky. Zážitková pedagogika na historickém „místě činu“ je určena pro mobilní zájemce nebo skupiny. Online virtuální prohlídky organizujeme přes aplikaci Zoom pro skupiny. Přednášky jsou vhodné pro knihovny, muzea, školy a zájmové spolky. Všechny okruhy jsou založeny na rozsáhlých rešerších a mnohaletém bádání.

Putování po zaniklých
trestaneckých táborech na Jáchymovsku

Účastníci vycházky/prohlídky si prohlédnou všechny klíčové lokality, spojené s uranovou těžbou na Jáchymovsku. Uvidíte místa, kde stávaly zajatecké tábory, tábory nucené práce (TNP) i trestanecké tábory pro vězně politické, retribuční a kriminální. Během výkladu se dozvíte historická fakta i hluboké lidské příběhy.

Praha židovská a reformační

Účastníci vycházky/prohlídky navštíví několik významných pražských míst, jimiž rezonovala náboženské hledání, stýkání i potýkání. Dozvíte se, jak fungovala politická a náboženská propaganda a jaký přesah má až do současnosti. Nebude chybět Hus, Melantrich ani Komenský.

Slavonice – Skrytá pokladnice příběhů

Město na pomezí jižní Moravy a jižních Čech ukrývá v interiérech i exteriérech zdejších renesančních domů skvostnou výzdobu z biblických příběhů. V nich je zároveň ukryta i pohnutá historie celého příhraničního regionu.

* * *

Pokud není domluveno jinak, jsou prohlídkové okruhy připraveny s ohledem na středně poučené laiky. Odbornější komentáře lze zařadit na vyžádání. Délku jednotlivých tras lze upravit z hlediska vzdálenosti i času. V případě zájmu nás kontaktujte pro další informace.

Žádné biflování nezáživných dat!
Vstupte do světa zážitkové pedagogiky!

Související služby

›› Poradenství a konzultace

›› Dokumenty pro strategické rozhodování

›› Podnikatelský plán na klíč

›› Školení a školicí programy


Související reference

›› Naše výzkumy a doporučení

›› Konzultace a poradenství v referencích


ÚvodEdukace a poradenství › Exkurze