Zajišťujeme individuální výzkumné, redakční a konzultační služby ● Poctivě a promyšleně pro vás namixujeme ty nejlepší nápady z minulosti i současnosti ● Založeno 2001

Všechna práva vyhrazena / All rights reserved  
© ResearchWriter.cz / 2001–2023

Rešerše Psaní Editace Publikování Propagace Edukace


Kontaktujte nás nezávazně
pro další informace

Telefonicky na čísle

+420 777 865 264 (neboli 777 VOLÁNÍ)

nebo pohodlně e-mailem. Můžete také využít náš jednoduchý on-line formulář.

Rešerše a redakční služby pro vás!

ResearchWriter.cz Rešerše a psaní Rešerše a psaní Rešerše a psaní Rešerše a psaní Copywriting abcRedakce.cz

Výzkum v archivu nebo v knihovně

Zajišťujeme rešerše literatury na objednávku. V knihách, časopisech, archivech i v internetových databázích najdeme, dostatečně prověříme a dle dostupných možností rovněž zdokumentujeme, to co hledáte a sháníte. O výsledcích našeho rešeršního hledání zpracujeme rešeršní protokol. Může to být například soupis dokumentů (rešerše dokumentografická) nebo souhrn faktografických informací (rešerše faktografická). Rešeršní vyhledávání je poskytováno na základě vámi sdělených věcných a formálních hledisek (tematika, časové vymezení, klíčová slova apod.).

Co je to rešerše a jak vyhledáváme

Pojmem rešerše (angl. research) se označuje proces vyhledávání informací o určité problematice na základě zadaného rešeršního dotazu, případně výsledný soupis vyhledaných informací.

Jednoduše řečeno jde o vyhledávání informací. Výstup konkrétní rešerše závisí na individuálních požadavcích. Výsledkem vyhledávání mohou být plné texty dokumentů (článků, knih apod.), konkrétní data, fakta a parametry, ale také bibliografické záznamy dokumentů atd. Naše rešeršní služby jsou založeny na erudici a zkušenosti našich profesionálních bibliografů a rešeršérů. Podle vámi zadaných kritérií vám najdou a dodají požadované údaje (pakliže jsou dostupné).

K realizaci rešerší využíváme několik desítek veřejných, interních i soukromých databází, rozmanité rejstříky, indexy a další pomůcky v elektronické i tištěné podobě. Vždy jsme připraveni rozšířit naše vyhledávací pole i o další zdroje, které nám zpřístupní nebo doporučí klient.

Téměř každý dnes disponuje internetem a nějakým vyhledávačem. Najít požadovanou informaci efektivně, rychle a v dostatečné kvalitě však nemusí být jednoduché. Většina internetových stránek obsahuje pouze balast, který hledání relevantních témat pouze komplikuje. Naši zkušení rešeršéři dokážou informace najít, vyhodnotit a zároveň kriticky posoudit jejich skutečnou hodnotu.

Pátrání provádíme nejen v té části veřejného internetu, známé jako Surface Web. Standardně pracujeme také s daty, která přes vyhledávače nenajdete (tzv. neviditelný Deep Web). Navíc jsme schopni ručně prohledávat i výhradně tištěné zdroje, stejně jako celou řadu běžně nedostupných databází. V případě potřeby zajišťujeme terénní sběru informací.

Neváhejte a zjednodušte si svou práci s hledáním a přípravou podkladových materiálů. Zadejte svou rešerši nám. Dokážeme plavat v oceánu nepřehledných informací. S naší pomocí pro vás následující citát přestane platit:

„Kde jsou znalosti? Pohřbené pod záplavou informací.“
– T. S. Eliot, nositel Nobelovy ceny za literaturu

Související služby

›› Rešerše na míru vám usnadní hledání informací

›› Obchodní rešerše – Business Research

›› Marketing research – Průzkum trhu

›› Rešeršní výzkum v archivu

›› Zpracování rodokmenu

›› Monitoring tisku

›› Kde využijete rešerše na objednávku (na klíč)…


Související reference

›› Naše výzkumy a doporučení

›› Ukázky zajímavých rešeršních projektů, které jsme realizovali


ÚvodRešerše › Archivní a knižní rešerše