Zajišťujeme individuální výzkumné, redakční a konzultační služby ● Poctivě a promyšleně pro vás namixujeme ty nejlepší nápady z minulosti i současnosti ● Založeno 2001

Všechna práva vyhrazena / All rights reserved  
© ResearchWriter.cz / 2001–2024

Rešerše Psaní Editace Publikování Propagace Edukace


Kontaktujte nás nezávazně
pro další informace

Telefonicky na čísle

+420 777 865 264 (neboli 777 VOLÁNÍ)

nebo pohodlně e-mailem. Můžete také využít náš jednoduchý on-line formulář.

Rešerše a redakční služby pro vás!

ResearchWriter.cz Rešerše a psaní Rešerše a psaní Rešerše a psaní Rešerše a psaní Copywriting abcRedakce.cz

Související videa


›› Byznys plán a zdravá skepse


›› Podnikatelské plány à la Baťa


Vytvoříme pro vás podnikatelský plán

Chcete se vyvarovat zbytečných chyb v podnikání? K odhalení a odstranění všech skrytých chyb vašeho podnikatelského záměru slouží podnikatelský plán. Dobře promyšlený byznys plán lze využít k odvážným experimentům nebo k vážnému plánování. Je totiž lepší dělat chyby na papíře, nežli v podnikatelské praxi. A samozřejmě je to i levnější! Ovšem business plan po vás může taky natvrdo požadovat investor či banka. Pokud s tvorbou byznys plánu nemáte zkušenosti, rádi vám pomůžeme váš podnikatelský plán sestavit na klíč.

Co to je podnikatelský plán

Podnikatelský plán, podnikatelská rozvaha nebo také anglicky business plan (nebo hezky česky byznys plán) je dokument, ve kterém představujete, analyzujete, vysvětlujete a obhajujete svůj podnikatelský záměr. Komu? Někdy bankám, jindy investorům, především ale sami sobě.

V okamžiku, kdy budete žádat půjčku, budou chtít váš podnikatelský plán vidět banky. Jestliže máte určitý investiční nápad, zajímavý vynález či podnikatelský záměr, budete muset o jedinečnosti svého business záměru přesvědčit (s pomocí podnikatelského plánu) investora. Především je však podnikatelský plán důležitým dokumentem pro vás samotné.

Než začnete podnikat, stojí za to analyzovat konkurenci (je velká, silná, bohatá atd.), bariéry vstupu na trh (vysoké, nízké, apod.), úroveň vaší technologické inovace (velice nízká, vysoká či jiná), kvalitu vašeho managementu (dostatečný, téměř neexistující apod.), dynamiku a velikost trhu, škálovatelnost vašeho projektu a případně také možnosti exportu. Je nezbytné si sestavit pečlivou SWOT analýzu a propočítat návratnost investic. Promyslet propagaci apod.

Jak sestavit podnikatelský plán

Business plan je vaše podnikatelská mapa. Dá se samozřejmě podnikat i bez ní. Zbytečně tím ale hazardujete. Sestavování strukturovaného papírového plánu může sice vypadat jako zbytečnost. Už „v hlavě“ do sebe přeci vždycky všechno zapadá dokonale. Často je to ovšem jenom zdání. Ze zkušeností víme, že při „papírové analýze“ se prakticky pokaždé nějaká nedomyšlená místa objeví. Strategický podnikatelský dokument vám tak pomůže odstranit metodické, marketingové, účetní a jiné slabiny vašeho podnikatelského záměru. Podnikatelský plán za několik tisíc vám pomůže ušetřit statisíce nebo miliony.  

Rádi vám pomůžeme při sestavování podnikatelského plánu. Individuálními konzultacemi nebo tím, že byznys plán podle dodaných podkladů vypracujeme na klíč. Máme za sebou více než deset let profesionálních zkušeností.

Levnější je dělat chyby na papíře,
než v reálném podnikání.

Související služby

›› Poradenství a konzultace

›› Dokumenty pro strategické rozhodování

›› Podnikatelský plán na klíč

›› Školení a školicí programy


Související reference

›› Naše výzkumy a doporučení

›› Konzultace a poradenství v referencích


ÚvodPoradenství › Podnikatelský plán