Zajišťujeme individuální výzkumné, redakční a konzultační služby ● Poctivě a promyšleně pro vás namixujeme ty nejlepší nápady z minulosti i současnosti ● Založeno 2001

Všechna práva vyhrazena / All rights reserved  
© ResearchWriter.cz / 2001–2024

Rešerše Psaní Editace Publikování Propagace Edukace


Kontaktujte nás nezávazně
pro další informace

Telefonicky na čísle

+420 777 865 264 (neboli 777 VOLÁNÍ)

nebo pohodlně e-mailem. Můžete také využít náš jednoduchý on-line formulář.

Rešerše a redakční služby pro vás!

ResearchWriter.cz Rešerše a psaní Rešerše a psaní Rešerše a psaní Rešerše a psaní Copywriting abcRedakce.cz

Website content writer a texty pro web

Website content writer je textař, který se specializuje na tvorbu obsahu webových stránek. Někdy se mu také říká webwriter nebo web copywriter (pokud je jeho úkolem psát marketingové texty). Je to prostě specializovaný webový textař. Texty pro internetové stránky dokáže napsat nebo upravit tak, aby splňovaly technické parametry on-line publikace a zároveň aby braly v úvahu psychologii čtení v elektronickém prostředí.

Website writer – Textař pro webové texty

Každý web má svou vlastní cílovou skupinu, vyžaduje trochu jiný obsah a má i specifickou strukturu textu. Na mnoha produktových stránkách uživatelé text ani moc nečtou. Spíš po něm těkají očima. Jako by po jednotlivých odstavcích skákali z jednoho klíčového slova na druhé, podobně jako se skáče přes potok z jednoho kamene na druhý.  Tomu je uzpůsobena i větná skladba.

Textař webového textu – webwriter – by měl být schopen návštěvníky webu na správném místě zastavit. Webwriter proto musí umět nejen ladně psát, ale také dobře pracovat s klíčovými slovy. Pro vylepšení indexace webových stránek upravuje i strukturu textu.

Zajišťuje technickou redakci a metadata

SEO webwriter je v jistém smyslu technický redaktor. Výsledkem jeho práce je to, čím je v případě tištěné knihy kvalitní tiráž, anotace a bibliografické údaje. Právě tato metadata jsou klíčová k snadnému dohledání tištěné publikace v bibliografických databázích. Webový textař zajišťuje obdobný servis pro webové stránky.

Své nezastupitelné místo by měl mít u každého vzdělávacího projektu, který má být na internetu dobře vidět. Služeb webwritera samozřejmě využívají i komerční e-shopy.  

Hlavní úkoly webového textaře

Pokud chcete, aby byl váš web plnohodnotnou součástí mainstreamového Surface Web internetového prostoru, kontaktujte nás. Náš website content writer je vám k dispozici.

Usnadňete svým návštěvníkům cestu k cíli.

Související služby

›› Psaní textů na objednávku

›› Ghostwriting

›› Copywriting a reklamní texty

›› Texty pro web

›› Jak vytvořit obchodní název

›› Vytvoření názvu firmy

›› Vytvořit slogan

›› Optimalizace pro vyhledávače

›› Copywriting a SEO


Související reference

›› Naše výzkumy a doporučení

›› Ghostwriting, copywriting a související projekty


ÚvodPíšeme texty › Texty pro web