Zajišťujeme individuální výzkumné, redakční a konzultační služby ● Poctivě a promyšleně pro vás namixujeme ty nejlepší nápady z minulosti i současnosti ● Založeno 2001

Všechna práva vyhrazena / All rights reserved  
© ResearchWriter.cz / 2001–2023

Rešerše Psaní Editace Publikování Propagace Edukace


Kontaktujte nás nezávazně
pro další informace

Telefonicky na čísle

+420 777 865 264 (neboli 777 VOLÁNÍ)

nebo pohodlně e-mailem. Můžete také využít náš jednoduchý on-line formulář.

Rešerše a redakční služby pro vás!

ResearchWriter.cz Rešerše a psaní Rešerše a psaní Rešerše a psaní Rešerše a psaní Copywriting abcRedakce.cz

Ghostwriter je stínový autor – textař / spisovatel, který vám pomáhá dávat váš text dohromady. K sepsání kvalitního textu vám možná chybí dovednosti, znalosti nebo čas. Ghostwriter stylisticky doladí pracovní verzi původního textu a podle vašich poznámek zároveň dopíše chybějící pasáže. Naše ghostwritingové služby nalézají uplatnění třeba při psaní memoárů, firemních příruček nebo při úpravě nesrozumitelných úředních textů. Naopak pro některé odborné texty není využití ghostwritera vhodné. Může ale záležet na okolnostech, účelu a rozsahu prací.

Ghostwriting je tradiční spisovatelské řemeslo. Bez stínového autora by některá ceněná literární díla vůbec nevznikla. A to by byla škoda. Bez uvedení jména autora byly původně (z různých důvodů) publikováni Karafiátovi Broučci nebo Poláčkův Hostinec U kamenného stolu. Dílem ghostwriterů byly také scénáře slavných filmových děl Prázdniny v Římě nebo Amadeus.

Dobrý ghostwriter musí mít svědomí

Obecně vzato je za ghostwritera v moderním autorství považován (spolu)autor, jehož jméno není ve finálním vydání textu akcentováno. Tvůrce textu počítá už od zahájení realizace s tím, že bude pouze dílčím přispěvatelem kolektivní práce a jeho jméno možná ani nebude veřejně prezentováno. Příkladem za všechny budiž Druhá světová válka, stěžejní šestisvazkové historické dílo britského státníka a spisovatele Winstona Churchilla, jemuž v tvůrčí činnosti vydatně pomáhal tým rešeršérů a ghostwriterů.

Někteří novináři za to pak Churchilla kritizovali. On jejich výtky považoval za absurdní. Trval na tom, že je to stejné, jako by někdo pomlouval šéfkuchaře za to, že jídlo na celý banket nepřipravoval pouze on sám.

Odborné texty do recenzovaných časopisů se tímto způsobem psát samozřejmě nedají. Naprosto neetické by bylo využívání rešeršérů a ghostwriterů pro školní práce, jimiž má student prokazovat své znalosti a dovednosti. Jinými slovy: Záleží na žánru a účelu vytvářeného textu. Záleží na okolnostech, do jaké míry je vhodné a možné využít služby, které nabízí stínový autor (ghostwriter).

Proč využít náš ghostwriting?

Jsme textaři s mnohaletou erudicí. Na zakázku píšeme texty, které mají popularizační, vzdělávací nebo odborný charakter. Naši ghostwriteři píší podle požadavků jednotlivých klientů: vzdělávací příručky, analýzy, strategické dokumenty, návody, nejrůznější odborné analýzy a jiné textové útvary.

Jsme nejstarší česká ghostwritingová agentura.
Známe skutečné tajemství i etiku ghostwritingu.

Související služby

›› Psaní textů na objednávku

›› Ghostwriting

›› Copywriting a reklamní texty

›› Texty pro web

›› Jak vytvořit obchodní název

›› Vytvoření názvu firmy

›› Vytvořit slogan

›› Optimalizace pro vyhledávače

›› Copywriting a SEO


Související reference

›› Naše výzkumy a doporučení

›› Ghostwriting, copywriting a související projekty


Ghostwriting – Když píšeme texty za vás

ÚvodPíšeme texty › Ghostwriting