Zajišťujeme individuální výzkumné, redakční a konzultační služby ● Poctivě a promyšleně pro vás namixujeme ty nejlepší nápady z minulosti i současnosti ● Založeno 2001

Všechna práva vyhrazena / All rights reserved  
© ResearchWriter.cz / 2001–2024

Rešerše Psaní Editace Publikování Propagace Edukace


Kontaktujte nás nezávazně
pro další informace

Telefonicky na čísle

+420 777 865 264 (neboli 777 VOLÁNÍ)

nebo pohodlně e-mailem. Můžete také využít náš jednoduchý on-line formulář.

Rešerše a redakční služby pro vás!

ResearchWriter.cz Rešerše a psaní Rešerše a psaní Rešerše a psaní Rešerše a psaní Copywriting abcRedakce.cz

Obálka knihy – Co by měla obsahovat

Knihy, kterým pomáháme na svět, jsou vybaveny vkusnou obálkou, která se čtenářem účinně komunikuje. Kniha skrze originální obálku sděluje veřejnosti svůj obsah a svým charakterem vybízí k nákupu. Vůbec nezáleží na tom, zda jde o knihu v měkké obálce (paperback) nebo v tvrdých deskách (hardback).

Přední strana obálky (front cover)

Přední, tedy titulní strana obálky (anglicky front cover) většinou obsahuje název titulu velkými písmeny a jméno autora. V některých případech může být na obálce uveden i podtitul knihy, případně i prodejní slogan. Pokud je to vhodné, může být na titulu i symbol vydavatele.

Zadní strana obálky (back cover)

Zadní strana obálky (anglicky back cover, případně lower cover) obsahuje upoutávku, případně anotaci knihy a recenzní citáty. Na zadní straně knihy může být uvedena i fotografie autora knihy.

Velkou chybou mnoha nakladatelů je neschopnost uvádět na zadní straně knižní obálky čárový kód. Absence standardního EAN čárového kódu totiž knihu v praktických ohledech diskvalifikuje pro běžný prodej. Většina vydavatelů se doposud rovněž nenaučila dávat na zadní stranu obálky QR kód, který čtenářům usnadní cestu k dalším informacím o knize i o celkové nabídce vydavatele. V našem nakladatelství NZB považujeme ISBN (unikátní mezinárodní „rodné číslo“ knihy), EAN čárový kód i QR kód za samozřejmost.

Měkká vazba a malonákladový tisk

Existují různé typy knižní vazby:

V naší redakci se z mnoha praktických důvodů specializujeme na digitální malonákladový tisk knih formátu A5 a A4, které primárně vážeme do měkké vazby V2, případně V1. Milujeme knihy s užitečným obsahem, které v takové podobě nepůsobí lacině a zároveň jsou cenově dostupné. Kontaktujte nás pro další informace.

Tiskněte s námi levně a kvalitně.
Tiskněte digitálně.

Související služby

›› Publikační služby

›› Tvorba webových stránek

›› Nakladatelský servis pro autory

›› Literární agentura

›› Digitální malonákladový tisk


Související reference

›› Naše výzkumy a doporučení

›› Ukázky publikací vydaných tiskem nebo elektronicky


ÚvodPublikováníTisk › Obálka knihy