Zajišťujeme individuální výzkumné, redakční a konzultační služby ● Poctivě a promyšleně pro vás namixujeme ty nejlepší nápady z minulosti i současnosti ● Založeno 2001

Všechna práva vyhrazena / All rights reserved  
© ResearchWriter.cz / 2001–2024

Rešerše Psaní Editace Publikování Propagace Edukace


Kontaktujte nás nezávazně
pro další informace

Telefonicky na čísle

+420 777 865 264 (neboli 777 VOLÁNÍ)

nebo pohodlně e-mailem. Můžete také využít náš jednoduchý on-line formulář.

Rešerše a redakční služby pro vás!

ResearchWriter.cz Rešerše a psaní Rešerše a psaní Rešerše a psaní Rešerše a psaní Copywriting abcRedakce.cz

Jak vypadá dohledatelnost naprosté vetšiny webových stránek? Jsou ztraceny kdesi v nitru hluboké internetové džungle statisíců jiných webů. K zapadlému webu nevedou žádné směrovky ani odkazy. Takový web je doslova jako turistická chata ukrytá kdesi hluboko v lesích, ke které nevedou žádné turistické značky.

Linkbuilding (případně link building, česky prostě „budování linek“) proto patří k důležitým prvkům internetové optimalizace pro vyhledávače (SEO). Odkazy na kvalitní webové stránky jsou založeny na stejném principu jako citační systém v odborných publikacích. Pokud máte kvalitní obsah, lidé vás citují a vaše reputace tím stoupá. Totéž je smyslem internetového linkbuildingu.

Zajímavý web má dostatek dobrých doporučení

Pokud máte zajímavý a užitečný obsah, část odkazů vzniká organicky. Lidé si vás všímají a odkazují na vás. Linkbuilding se dá ale i promyšleně budovat. Nesmí samozřejmě popírat oborovou logiku, technická pravidla ani etické normy.

Jde o určitou provázanost tematicky příbuzných webových stránek. Důležitý smysl takové provázanosti sami oceníte ve chvíli, kdy na internetu čtete nějaký článek a u něj najdete odkaz směřující s článku s doplňujícími informacemi. Například čtete článek popisující turistické značky a s klíčovou pasáží je spojen i odkaz na související kvalitní článek s detailními informacemi na jiném webu. Díky takovému linkbuildingovému provázání jsou hodnotné webové stránky hojně navštěvovány i bez toho, že byste je někde museli složitě vyhledávat.

Dostatek odkazů na váš web, které vám zajistí promyšlený linkbuilding. Ovlivňuje i na účinnost samotného vyhledávání. Jak to funguje? Například vyhledávač Google je schopen odhadnout, zda je vaše webová prezentace dostatečně hodnotná, či nikoli. Google přitom vychází i z toho, jak hodně se o vaší stránce zmiňují ostatní kvalitní weby.  

Chápete, jaký je smysl směrovek (odkazů, link buildingu)? Pokud nemá být váš web ztracen, je nezbytné, aby na něj bylo odkazováno z jiných důvěryhodných míst internetu. Pomáhá to k jeho snazšímu vyhledání. Pokud máte zajímavý obsah, rádi vašemu webovému projektu pomůžeme při vybudování externích zpětných odkazů.


I na váš web by mělo být v dostatečné míře odkazováno.
Objednejte si náš linkbuilding a související redakční úpravy.

Související služby

›› Psaní textů na objednávku

›› Ghostwriting

›› Copywriting a reklamní texty

›› Texty pro web

›› Jak vytvořit obchodní název

›› Vytvoření názvu firmy

›› Vytvořit slogan

›› Optimalizace pro vyhledávače

›› Copywriting a SEO


Související reference

›› Naše výzkumy a doporučení

›› Ghostwriting, copywriting a související projekty


Linkbuilding – užiteční odkazy pro váš web

ÚvodPíšeme texty › Vytváření SEO odkazů