Naučné vycházky přesouváme na ZOOM

Všechny naše komentované prohlídky a vzdělávací procházky, které jsme doposud organizovali v Praze a na několika dalších místech, nyní přesouváme do online prostoru. Toto možnost jsme testovali už během jarních koronavirových omezení. Virtuální prohlídky tehdy sklidily poměrně velký úspěch. Pro sezónu 2020-2021 jsme proto připravili několik vylepšení a až do konce lockdownu budeme na Zoomu s našimi procházkami pravidelně.

Naučné vycházky přes ZOOM

Zážitková pedagogika samozřejmě přes Zoom funguje úplně jinak, než v reálném terénu. Vedle řady limitů však on-line prostor přináší i některé výhody. Například do vycházkové trasy o Karlu Čapkovi a TGM můžeme zahrnout i úseky, které by jinak pro svou vzdálenost byly v off-line prostředí nerealizovatelné.

Během výkladu navíc můžeme lépe pracovat s fotografiemi a videomateriálem. Limitem je samozřejmě studený monitor, omezující osobní interakci jak mezi účastníky, tak i s geniem loci jednotlivých lokalit. Přesto věříme, že i on-line návštěvníci budou spokojeni a užijí si nazoomované exkurze naplno.

Aktuálně nabízíme malým i velkým skupinám poznávací prohlídky s následujícím obsahem:

  • Putování po zaniklých trestaneckých táborech na Jáchymovsku
  • Praha židovská a reformační
  • Slavonice – Skrytá pokladnice příběhů
  • Praha spisovatele Karla Čapka a filozofa T. G. Masaryka
  • Malá Pevnost Terezín / Koncentrační tábor Mauthausen

V případě zájmu nás kontaktujte.

Základem všech prohlídek je mnohaletý solidní odborný výzkum a prezentace získaných poznatků široké veřejnosti. Většina využívaných informací byla prezentována v odborných nebo populárně-naučných publikacích nakladatelství NZB.


Související články